Mikroskop dla dziecka

Mikroskopy nierzadko wybierane są jako pomysł na prezent dla dziecka. Takie urządzenie doskonale sprawdzi się podczas nauki biologii, a oglądanie różnego rodzaju preparatów może stać się prawdziwą pasją. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania mikroskopu dla dziecka w wieku szkolnym?

Powiększenie i akcesoria

Do podstawowej nauki biologii zdecydowanie wystarczą mikroskopy o średnim powiększeniu. Niektóre z nich sprzedawane są w zestawach zawierających gotowe preparaty oraz narzędzia niezbędne do samodzielnego ich przygotowywania. Oprócz samego urządzenia znajdziemy w nich pipety, szkiełka, pęsety czy fiolki z odczynnikami. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w przypadku nastolatków i dzieci, dla których odkrywanie mikroświata jest prawdziwą pasją.

map-160141_640

A może cyfrowy?

Ta propozycja przeznaczona jest dla osób, które powiększony obraz chcą oglądać na ekranie swojego komputera. Czy taka możliwość jest niezbędna w przypadku ucznia? Na pewno jest to wygodne rozwiązanie, a ponadto można z jego pomocą w łatwy sposób przygotować ciekawą prezentację do szkoły na lekcje biologii. Warto też wspomnieć, że Mikroskopy cyfrowe umożliwiają rejestrację nagrań wideo i fotografii, co może być przydatne podczas prowadzenia dłuższych obserwacji czy eksperymentów.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas poszukiwania mikroskopu dla dziecka warto poszukać sprzętu stabilnego i wytrzymałego. Całkiem dobre urządzenia tego typu znajdziemy za ok. 100zł. Pamiętajmy jednak, że dziecko w wieku szkolnym może takie urządzenie niechcący potrącić, albo coś zepsuć, dlatego początkującym biologom lepiej zafundować mikroskop w atrakcyjnej cenie, a zarazem stabilny i o solidnym korpusie. Taki model z pewnością będzie wystarczający jako pierwszy sprzęt do obserwacji preparatów.