Lupa dla seniora

Osoby starsze często mają problemy ze wzrokiem. Czytanie książek czy gazet bywa jedną z ulubionych rozrywek seniorów, dlatego warto postarać się o wygodny sprzęt, który pozwoli na wygodną i przyjemną lekturę.

Wygoda przede wszystkim

Czytanie książek potrafi sprawić prawdziwą przyjemność, a przeglądanie codziennych gazet pozwala „być na bieżąco” z ważnymi wydarzeniami dotyczącymi kraju i świata. Aby jednak ta rozrywka była dostępna dla osób starszych i mających problemy ze wzrokiem, warto poszukać lupy wygodnej w użytkowaniu. Niektóre osoby wybiorą najprostszy model z rączką, ale nie sprawdzi się on w przypadku użytkowników mających problemy z reumatyzmem czy stawami. W takiej sytuacji najlepsze będą Lupy łatwe do utrzymania, albo służące do przesuwania po tekście. Nie mniej dobrym rozwiązaniem będzie szkło powiększające umieszczone na specjalnym elastycznym ramieniu. Taką lupę można zamontować np. na krawędzi stołu i posłuży ona zarówno do czytania, jak i innych prac hobbystycznych, a więc szycia, dziergania, czy wyszywania.

cancer-389921_640

Z podświetleniem czy bez?

Dawniej w sklepach dostępne były głównie lupy, na które składało się szkło powiększające i rączka do jego utrzymania. Dziś producenci starają się zaoferować nieco bardziej praktyczne rozwiązania. Oprócz wspomnianych już uchwytów do mocowania na krawędzi stołu, można znaleźć modele z podświetlaniem. Taki dodatek sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które lubią zajmować się swoim hobby wieczorami. Dzięki niewielkim diodom LED tego typu lupy z powodzeniem sprawdzą się podczas wieczornego czytania w łóżku, ogrodzie, czy innych miejscach gdzie oświetlenie jest zbyt słabe. Oczywiście podświetlenie można wyłączać za pomocą niewielkiego przycisku zależnie od potrzeb, co gwarantuje wygodne użytkowanie.